• Spēka Avots (Svētku Idejas)  • Nepieciešams: iPods; mazs, pārnēsājams radio vai pārnēsājams CD atskaņotājs 

   Rakstu Vieta: “Un visi tika piepildīti ar Svēto Garu un sāka runāt citās mēlēs, kā Gars tiem deva izrunāt.” (Apustuļu darbi 2:4) 

   pentecost.jpg

   Man patīk klausīties mūziku. Ejot pastaigā, man patīk ieslēgt iPod-u, lai vari pastaigājoties klausīties mūziku. Pirms gulētiešanas es klausos mūziku, jo tā palīdz man atslābināties. Strādājot dārzā, mūzikas klausīšanās palīdz novērst domas no darāmā darba. 

   Dažiem no jums iespējams ir pārnēsājams radio, kasešu vai CD atskaņotājs, varbūt pat iPod-s. Ja tev šāda ierīce ir, tad noteikti zini, ka pirms klausīšanās ir jāieliek baterijas. Tieši baterijas ir tās, kas atskaņotājam piešķir spēku atskaņot mūziku. Ja nebūtu bateriju, tad atskaņotājs neskanētu. Ja nav bateriju, tad atskaņotājam nav spēka izdarīt to, kam tas tika radīts. 

   Pirms Jēzus atgriezās pie Tēva debesīs, Viņš sacīja Saviem mācekļiem, ka viņi darīs lielākas lietas, nekā Jēzus līdz šim bija darījis, esot uz zemes. Jēzus izdarīja dažas diezgan iespaidīgas lietas, vai ne? Viņš dziedināja slimos. Viņš ūdeni pārvērta vīnā. Aklajiem deva spēju redzēt un kropliem- staigāt. No kurienes gan mācekļiem būtu iespējams dabūt spēku, lai darītu šādas lietas? Jēzus apsolīja, ka prasīs Tēvam sūtīt Svēto Garu. Ar Svētā Gara iedotā spēka palīdzību viņi spēšot darīt lielas un varenas lietas. 

   Viss notika tieši tā, kā Jēzus bija solījis. Vasarsvētku dienā mācekļi bija sapulcējušies vienā vietā. Bībelē sacīts, ka no debesīm nāca spēcīga vēja rūkoņa, tā piepildīja mācekļu sapulces vietu. Tad virs katra cilvēka nonāca un palika uguns mēles. Mācekļi tika piepildīti ar spēku un sāka sludināt un mācīt par Jēzu. Mācekļi varēja izdarīt to, ko nekad agrāk nebija darījuši, jo Svētā Gara spēks bija viņos. 

   Vai tu zināji, ka tev un man ir pieejams tieši tas pats spēks? Bībelē teikts, ka “visi, ko vada Dieva Gars, ir Dieva bērni”. Mums, Dieva bērniem, ir spēks darīt lielas un varenas lietas- ne saviem spēkiem, bet ar mūsos dzīvojošā Svētā Gara spēka palīdzību. 

   Lūgšana 
    
   Mīļais Tēvs, mēs lūdzam, lai esam piepildīti ar Svētā Gara spēku tieši tāpat, kā mācekļi Vasarsvētku dienā. Jēzus vārdā es to lūdzu, Āmen. 

   Aktivitātes: 
    
   SPĒKAVOTA PANTOMĪMA: Katra komanda komunicēs vārdu vai aktivitāti, kuru otrai komandai ir jāatmin. Pēc tam otra komanda dara to pašu. 

   BALONSPRIDZINĀŠANA: Iedod katram bērnam balonu, kuru varēs piepūst- nevajag sasiet balona kakliņu. Kad visi baloni ir piepūsti, saki, lai bērni tos atlaiž. Vērojiet, kā tie lido un rada troksni, pēc tam SAĻIMST –tas līdzinās cilvēkiem, kuri NAVpiepildīti ar Svēto Garu!! 

   LIDOJOŠĀ PŪĶA DIENA: Ļauj bērniem lidināt lidojošos pūķus (sameklē lētus lidojošos pūķus, iespējams tie pārdodas 1 EUR veikaliņos). Bērni var arī paši uztaisīt savus lidojošos pūķus, ja pietiek laika.Tas palīdzēs uzsākt stundu par Svēto Garuun vēju, kas pūš lidojošo pūķi. 

   VĒJA DZIRNAVIŅU MĀKSLA: Ļauj bērniem izkrāsot un izrotāt lielu apli. Iegriez pāris reizes aplī pa diagonāli, saloki visus griezumus kā vēja dzirnaviņas. Pielīmē vēja dzirnaviņas pie maza puļķīša/nūjiņas. Ļauj bērniem UZPŪST vēja dzirnaviņām, lai tās grieztos – tas ir kā Svētais Gars. Mēs to neredzam, bet tas ir spēka avots. Tam ir spēks kustināt dzirnaviņas! Skolotājs var iegādāties lētas vēja dzirnaviņas, ja tā vēlas! 

   PASTAIGA DABĀ: Ja jums tuvumā ir dabas taka, tad bērni varētu vērot dambi vai ūdenskritumu, jo šie ir spēka avoti, vērot vēju kokos utt. 

   DĒSTI: Klase varētu kopīgi iestādīt dēstu. Paskaidro klasei, ka jūs regulāri apliesiet visus dēstus, izņemot vienu. Vērojiet, kas notiks ar nevēlamo dēstu, kuram nav ūdens jeb “spēka avota”. 

   KLUCĪŠU CELTENES: Sadali klasi 2 komandās. Katrai komandai iedos vienus un tos pašus klucīšus, bet viņi sēdēs ar mugurām viens pret otru, viņu priekšā būs mazs galdiņš. Pirmā komanda dos instrukcijas, KĀDU klucīti viņi lieto būvēšanai, kādā virzienā ceļ utt.Pēc pāris instrukciju sniegšanas ļauj komandām apskatīt, kā izskatās viņu tornīši. Pēc tam būs otras komandas kārta dot instrukcijas, kā būvēt torni. Tas parādīs bērniem, ka Svētais Gars ir CEĻVEDIS.Mums galvenais ir IEKLAUSĪTIES!! 

   SPĒKA MĀKSLA: Gādā par to, lai katram bērnam būtu papīrs un marķieri un jebkuras citas rakstāmlietas. Iedrošini bērnus uzzīmēt zīmējumu par Svētā Gara SPĒKU, par palīgu ņemot šodienas stundas aktivitātes. Pie zīmējuma var pielīmēt dažādus priekšmetus utt., piemēram, balonu, audumu (kā lidojošā pūķa simbolu), sēklas utt. Uzrakstiet Bībeles pantu apkārt zīmējumam vai priekšmetiem. 

   UZKODU LAIKS: SPĒKA VINGRINĀJUMU STAFETE, lai atrastu uzkodas bļodā vai kastē.

   UZDEVUMS "Piepildīts Ar Svēto Garu" - spied uz uzdevuma nosaukumu, lai lejupielādētu to datorā. 
   zim2_uzd2_piepilditsarsvg.jpg
 

PHP Errors:


Warning: ini_set(): A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time, Line 2021 of /var/www/clients/client0/web5/web/class2.php
Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(e107_languages/index.html/index.html.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/clients/client0/web5/web:/var/www/clients/client0/web5/private:/var/www/clients/client0/web5/tmp:/var/www/svetdienskola.lv/web:/srv/www/svetdienskola.lv/web:/usr/share/php5:/usr/share/php:/tmp:/usr/share/phpmyadmin:/etc/phpmyadmin:/var/lib/phpmyadmin:/dev/random:/dev/urandom), Line 329 of /var/www/clients/client0/web5/web/e107_handlers/language_class.php
Warning: Creating default object from empty value, Line 23 of /var/www/clients/client0/web5/web/e107_handlers/shortcode_handler.php