• Draudzes Dzimšanas Dienas Svinības (Svētku Idejas)  • Nepieciešams: dzimšanas dienas kūka ar sarkanām svecītēm, vairāki sarkani baloni, sarkanā dāvanu saiņošanas papīrā iesaiņota dāvana. 

   Rakstu Vieta: “Un visi tika piepildīti ar Svēto Garu un sāka runāt citās mēlēs, kā Gars tiem deva izrunāt.”. (Ap.dr. 2:4) 

   pentecost.jpg

   Kas tad man te? Kūkas ar svecītēm, baloni, skaisti iesaiņota dāvaniņa un skaistas lentas. Kādas svinības es visticamāk svinēšu? Protams, dzimšanas dienu. Iespējams, ka kādam no jums arī šodien ir dzimšanas diena, bet ne tāpēc šodien svinam svētkus. Šodien ir tā diena, kad svinam draudzes dzimšanas dienu. Šī ir tā diena, kad iesākās draudze. Mēs to saucam par Vasarsvētku dienu. Tā ir diena, kad pieminam, kā Dievs sūtīja Svēto Garu pie Saviem ļaudīm, kā Jēzus to bija solījis. 

   Šie svinību rotājumi palīdzēs mums atcerēties arī to, kas Vasarsvētku dienā notika ar draudzi. Šie rotājumi atgādinās mums par to, ka Svētais Gars vēl joprojām darbojas pie draudzes. 

   Baloni ir ļoti īpašs svētku rotājums, bet, kā tu vari redzēt, šie baloni ir nepiepūsti un nedzīvi. Viņus nepieciešams piepūst. Ir nepieciešams, lai kāds balonos iepūstu dzīvību. (Piepūt balonu) Bībelē sacīts, ka Vasarsvētku dienā Jēzus sekotāji bija sanākuši vienā telpā. Te pēkšņi viņi dzirdēja skaņu, kas nāca no debesīm kā spēcīga vēja rūkoņa. Šis troksnis piepildīja visu māju. Mēs esam šeit, jo gaidām, ka Svētais Gars piepildīs šo vietu un iepūtīs jaunu dzīvību Jēzus Kristus draudzē. 

   Mūsu kūkā ir ieliktas svecītes, kā tas piedien Dzimšanas dienas kūkai. Es aizdedzu katru svecīti. Tas mums atgādina, ka Vasarsvētku dienā uguns mēles nonāca un bija virs katra cilvēka galvas. Viņi visi tika piepildīti ar Svēto Garu. Viņi sāka runāt citās mēlēs, kā Gars tiem deva izrunāt. Mums nepieciešams, lai Svētais Gars nāk un aizdedz mūs ar uguni kā Vasarsvētku dienā. Mums nepieciešams, lai Svētais Gars dod spēku darīt to, kas dos Dievam godu.
   Kas ir dzimšanas dienas svinības bez dāvanām? Vasarsvētku dienā Svētais Gars iedeva pirmajai draudzei dāvanas- piedošanu, patiesību un jaunas dzīves sākumu. Arī mūsdienās Svētais Gars piedāvā šīs dāvanas. Viņš vada mūs patiesībā, piedod mums, dod labāku dzīves ceļu. 

   Šie ir brīnišķīgi dzimšanas dienas svētki, bet šķiet, ka esam kaut ko piemirsuši. Ā, es zinu, kas tas ir! Mēs aizmirsām nodziedāt draudzei “Happy Birthday to you!” Nodziedāsim to tagad! “Laimīgu dzimšanas dienu tev...” 

   Lūgšana 

   Mīļais Tēvs, mēs pateicamies, ka sūtīji Svēto Garu. Palīdzi mums atcerēties, ka Svētais Gars mūsdienās piepilda draudzi ar spēku tāpat, kā Vasarsvētku dienā. Jēzus vārdā lūdzam, Āmen. 

   Aktivitātes: 

   KŪKAS ROTĀŠANA- Iedod katram bērnam mazus, apaļus vai kvadrāta gabaliņus no putu materiāla. Tos var iegādāties grāmatnīcās.Tā būs kūka, kuru bērni varēs dekorēt. Viņi rotāšanai var izmantot glazūru, krāsas, uzlīmes, svecītes vai citus rotājumus. “Kūkubērni varēs nest mājās kā atgādinājumu par šīs dienas stundu. Var pievienot mazu zīmīti ar zobu irbulīša palīdzību. Uz zīmītes uzraksts:VASARSVĒTKIDraudzes Dzimšanas Diena”. 

   DĀVANU MEDĪBAS- Bērni meklēs mazas, lētas dāvaniņas, kurs skolotājs telpā iepriekš paslēpis vai pakarinājis uz striķīšiem. (Piemēram: košļājamā gumija, konfekte, zīmulis, maza bumbiņa utt.) Pārrunājiet, kādas dāvanas mums ir devis Svētais Gars. 

   BALONU DĀVANAS: Katrā balonā, kuru bērni pārspradzinās, būs dāvaniņa (kura izskatās kā iesaiņota konfekte), uz kuras uzrakstīta viena Svētā Gara dāvana. Bērni varēs atvērt dāvaniņu un padalīties ar tās saturu.Pārrunājiet katru Svētā Gara dāvanu un kā tā attiecas uz mums. 

   PAPĪRA ŠĶĪVJU SVINĪBAS- Iedod katram bērnam papīra šķīvi. Viņi iegriezīs papīra šķīvī aptuveni 5 cm dziļi un katrs griezums būs ar aptuveni 8 cm atstarpi. Papīra šķīvja vidū tiks uzrakstīts vārds: SVĒTAIS GARS. Tad uz katras iegrieztās daļas uzrakstīs vienu no Svētā Gara dāvanām. Papīra šķīvja otrā pusē (aizmugurē) var pielīmēt puļķi/nūju, lai rokdarbs pārvērstos par vēja dzirnavām. Šķīvi var izkrāsot vai rotāt ar uzlīmēm, jo tas simbolizēs Draudzes Dzimšanas Dienas SVINĪBAS! 

   VASARSVĒTKU PLAKĀTS- Skolotājs uzzīmēs lieluBAZNĪCAS ĒKAS kontūru. Bērni ierakstīs vārdus no Bībeles notikuma -- VASARSVĒTKI, draudzes pirmsākums; Svētā Gara Dāvanas, Bībeles pants utt. 

   DZIMŠANAS DIENAS BALONI- Liec bērniem uzrakstīt uz baloniem šīs dienas stundas atslēgvārdus. Pēc tam piepūtiet balonus, lai klasē uztaisītu lielu, skaistu balonu buķeti.Ja atbildēts pareizi uz stundas atkārtošanas jautājumu, bērns drīkst izvēlēties vienu no baloniem un darīt kā vēlas: vai nu pārspridzināt balonu, vai arī paturēt sev un doties uz sēdvietu.

   VASARSVĒTKU STAFETESadali bērnus grupās. Viņi izklīdīs un meklēs vārda VASARSVĒTKI burtus pa visu norādīto telpu. Pārliecinies, ka meklēšanas vietā ir tik daudz vārda komplektu, cik grupas esi sadalījis. Kad katra komanda ir atradusi savusV-A-S-A-R-S-V-Ē-T-K-I burtus, tad var pielīmēt katru burtu pie plakāta ar līmlentas palīdzību. Uz plakāta var būt 9 dažādu krāsu baloni. Katrs burts jāpielīmē vienā no baloniem, bet tā lai vārds būtu izlasāms pareizi.Katrai grupai vajadzēs sagādāt šādu plakātu. Plakāts izskatīsies pēc DZIMŠANAS DIENAS plakāta!

   DZIMŠANAS DIENAS SVECĪTEIedod katram bērnam tukšu tualetes papīra vai virtuves dvieļa serdeni. Aplīmē serdeni ar aplikācijas papīru. Pēc tam iedod bērniem dzeltenu, sarkanu un oranžu kreppapīra kvadrātiņu. Bērni sabāzīs visu trīs krāsu kvadrātiņus serdenē, lai izskatītos pēc liesmas. Lai bērni paņem rokās pašdarinātās svecītes un kopīgi nodziediet “Happy Birthday” draudzei.

   DZIMŠANAS DIENAS GALDAUTS –Uzliec uz galda papīra galdautu. Iedod bērniem krāsu otiņas un krāsas nelielos daudzumos.Ļauj bērniem VIEGLI UZSIST ar otiņu pa galdu, radot raibus, dekoratīvus galdauta rotājumus. Ļauj galdautam nožūt, pēc tam baudiet uzkodas. Galdautu var piekarināt arī pie sienas, lai bērni vairākas nedēļas var izbaudīt spilgtās krāsas un aterēties šīs dienas stundu. SVINĪBU ŠĶĪVJI- Iedod bērniem papīra šķīvjus, kurus varēs dekorēt ar uzlīmēt. Pēc tam lietojiet tos uzkodu baudīšanai.

   DZIMŠANAS DIENAS SVINĪBU UZKODAS –Skolotājs sagādās kēksiņus (mafinus), kuriem bērni uzliks glazūru, nedaudz M&M`s konfektītes un ieliks svecīti. Pēc tam dziedāsiet HAPPY BIRTHDAY DRAUDZEI... Jas galdauts izžuvis, tad lietojiet arī to.. un tikko kā izdekorētos šķīvīšus.

   1. Uzdevums "Piepildīts ar Svēto Garu". Spied uz nosaukuma, lai lejupielādētu datorā.
   ziim_uzdpiepilditsarsvg.jpg

   2. Uzdevums "Piepildīts ar Svēto Garu"Spied uz nosaukuma, lai lejupielādētu datorā.
   zim2_uzd2_piepilditsarsvg.jpg
 

PHP Errors:


Warning: ini_set(): A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time, Line 2021 of /var/www/clients/client0/web5/web/class2.php
Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(e107_languages/index.html/index.html.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/clients/client0/web5/web:/var/www/clients/client0/web5/private:/var/www/clients/client0/web5/tmp:/var/www/svetdienskola.lv/web:/srv/www/svetdienskola.lv/web:/usr/share/php5:/usr/share/php:/tmp:/usr/share/phpmyadmin:/etc/phpmyadmin:/var/lib/phpmyadmin:/dev/random:/dev/urandom), Line 329 of /var/www/clients/client0/web5/web/e107_handlers/language_class.php
Warning: Creating default object from empty value, Line 23 of /var/www/clients/client0/web5/web/e107_handlers/shortcode_handler.php