• Piepildīts Ar Svēto Garu (Svētku Idejas)


  • Nepieciešams: katram bērnam viens balons 
   Rakstu Vieta: Ap.dr. 2:4 “Un visi tika piepildīti ar Svēto Garu un sāka runāt citās mēlēs, kā Gars tiem deva izrunāt.” 

   Tu jau būsi ievērojis, ka man rokās šodien ir balons. Ar baloniem ir interesanti spēlēties. Es esmu redzējis, kā cilvēki garu, tievu balonu pārvērš par dāžadu formu dzīvniekiem. Vai esi kādreiz mēģinājis to izdarīt? Apaļu balonu tu vari mest gaisā un neļaut piezemēties. Uzzini, cik ilgu laiku tu to vari noturēt gaisā? Esmu spēlējis spēli, kuras laikā balons jāpiesien pie kājas potītes. Spēles laikā jāsargā savs balons, jo citi gribēs to samīdīt. Tā ir ļoti jautra spēle. 

   Paskaties uz balonu, kuru turu rokās. Man šķiet, ka tas ir ļoti jauks balons. Tas ir skaists. Sarkanā krāsa ir viena no manām mīļākajām krāsām. Skatoties uz šo balonu, ir redzams, ka tam būs skaista, apaļa forma. Šķiet, ka šim balonam kaut kas pietrūkst. Vai kāds man var pateikt priekšā, kas trūkst šim balonam? Jums taisnība. Tas jāpiepūš ar gaisu! Balons nevar izdarīt savu darbu, ja netiek atdzīvināts ar kāda elpu. 

   Manuprāt, šis balons var palīdzēt mums kaut ko iemācīties par draudzi. Šodien ir ļoti īpaša diena. Mēs šo dienu saucam par Vasarsvētkiem. Vai jūs zināt, kas notika pirmajā Vasarsvētku dienā? Tā bija diena, kad Dievs sūtīja Svēto Garu “iepūst dzīvību” draudzē. Tas bija nepieciešams, lai draudze varētu izdarīt visu, kam tā ir paredzēta. Pirms Dievs sūtīja Svēto Garu - draudze bija nedzīva - kā šis balons. Draudze neliecināja un nestāstīja cilvēkiem par Jēzu. Kopš Svētais Gars “iepūta dzīvību” draudzē, cilvēki katram garāmgājējam sacīja par Jēzu. Nebija svarīgi, vai uzrunātie runāja viņu dzimtajā valodā. Viņi visiem stāstīja par Jēzu. Kaut kādā veidā uzrunātie cilvēki saprata. Tūkstošiem cilvēku pievienojās draudzei. Draudze kļuva dzīva un darīja to, ko Dievs bija pavēlējis. 

   Man ir viens balons priekš katra. Es vēlos, lai tu paņem balonu un – iepūšot tajā dzīvības elpu – atceries, ka mums nepieciešams Svētā Gara piepildījums, lai varam atbilst visiem Dieva nodomiem, tāpat kā balonā ir jāiepūš gaiss, lai tas būtu lietojams. 

   Lūgšana 
   Mēs tev pateicamies, Kungs Dievs, ka atsūtīji Svēto Garu. Mēs pateicamies, ka iepūti draudzē dzīvību un devi Savu Garu visiem, kas tic. To mēs lūdzam Jēzus vārdā, Āmen. 

   Aktivitātes:

   BALONSPRIDZINĀŠANA:Ļauj bērniem piepūst balonu. Noskaidrojiet, kurš (pēc skolotāja dotā starta signāla) pirmais var PĀRSPRIDZINĀT balonu! 

   BALONU PIEPILDĪTĀ TELPA: Skolotājam pirms stundas jau būs daudz piepildītu balonu. Tos var novietot atsevišķā telpā vai īpašā vietā.Kad skolotājs iesaucas: “STARTS!”, bērni drīkst sākt mīdīt balonus, līdz balonu vairs nav. Pārliecinies, ka esi pārējās draudzes telpas pabrīdinājis, ka stundas laikā būs balonu spridzināšana! 

   BĪBELES PANTU BALONI: Katrā balonā ieliec vienu no Bībeles panta vārdiem. Ļauj bērnam pārplēst balonu. Kad visi baloni ir pārplēsti un Bībeles panta vārdu zīmītes atrastas, bērni salīmēs vārdus pareizajā secībā, par palīgu ņemot līmlenti. Bībeles panta vārdi būs jāpielīmē PAREIZAJĀ SECĪBĀ uz plakāta lapas. Uz plakāta lapas pirms stundas uzzīmēliela balona kontūras. Kad Bībeles pants ir salīmēts kopā, ļauj bērniem izkrāsot lielo balonu. 

   BALONU LIDINĀŠANA: Skolotājam vadot stundu, bērni ik pa brīžam mazliet iepūš gaisu balonā. Skolotājs tajā laikā runās par PIEPILDĪŠANOS ar Svēto Garu. Tad pastāsti bērniem, ka, NEPIEPILDOTIES ar Svēto Garu, esam NEDZĪVI . Beigās palaidiet balonus gaisā un ļaujiet tiem lidināties, līdz kaut kur piezemējas! 

   BAZNĪCA NO KOCIŅIEM: Iedod katram bērnam tik daudz saldējuma kociņu, lai bērns tos varētu salīmēt kopā un uztaisīt baznīcu. Bērni var iztēloties, kaPŪŠgaisu baznīcā, tāpat kā SVĒTAIS GARSVasarsvētku dienā iepūta elpu draudzē. Novietojiet visas pašdarinātās baznīcas un galda un aicini bērnus lūgt par visām valstī esošajām draudzēm, lai tās tiekPIEPILDĪTASar Svēto Garu. 

   TĀFELES LIECĪBAS: Lai bērni uzzīmē uz lapas balonu un ieraksta tā vidū savu vārdu. Tas būs viņu lēmuma apstiprinājums, ka vēlas STĀSTĪT CITIEM par Jēzu. Skolotājs var uzzīmēt uz tāfeles lielu baznīcu. Piestipriniet visus uzzīmētos balonus pie lielās baznīcas, kas uzzīmēta uz tāfeles. 

   BURTU JUCEKĻA PRIEKI:Skolotājs bērniem iedod vairākas, atsevišķas aploksnes. Katrā aploksnē būs viens no vārdiem: ES BŪŠU VISS, KAM DIEVS MANI IR AICINĀJIS. Bērni vārdus salīmēs pareizajā secībā uz aplikācijas papīra. Uz aplikācijas papīra pirms stundas uzzīmē balonu.Pēc tam bērni izgriezīs balonuun pieliks klāt dāvanu lentu. Bērni var izdekorēt telpu ar pašadarinātajiem baloniem. 

   SPILVENDRĀNU MĀKSLAS ROKDARBS: Iedod katram bērnam spilvendrānu un (rakstīšanai uz auduma paredzētus) marķierus. Uz spilvendrānas tiks rakstīta frāze: ES BŪŠU VISS, KAM DIEVS MANI IR AICINĀJIS. Pēc tam bērni izrotās spilvendrānu, zīmējot balonus, kas simbolizē nepieciešamību pēc Svētā Gara piepildījuma un kalpos kā labs atgādinājums par šīs dienas stundu. (Atceries, ka vecākiem nepieciešams iedot līdzi informācijas vēstuli par spilvendrānas kopšanu. Pirms mazgāšanas spilvendrāna jāiegremdē ausktā sāls ūdenī, lai krāsas “ievilktos” un būtu noturīgas). 

   UGUNSKURA STUNDA: Vecākie bērni varētu izbaudīt šīs dienas stundu pie maza ugunskura. Pa vienam bērni var UZPŪST ugunij un redzēt, kā uguns "atdzīvojas". Skolotājs, savukārt, var pastāstīt stundas tēmu. 

   BALONU UZKODAS: Aizved bērnus uz īpašu vietu vai arī saliec balonus lielā atkritumu tvertnē. Balonos pirms uzpūšanas ieliec mazu konfektīti.Katrs bērns pārspridzinās balonu, lai saņemtu savu konfektīti!

   UZDEVUMS "Piepildīts Ar Svēto Garu"- spied uz nosaukuma, lai lejupielādētu datorā.
   ziim_uzdpiepilditsarsvg.jpg
    
    UZDEVUMS 2 "Piepildīts Ar Svēto Garu" - lai lejupielādētu datorā, spied uz uzdevuma nosaukuma.
   zim2_uzd2_piepilditsarsvg.jpg
 

PHP Errors:


Warning: ini_set(): A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time, Line 2021 of /var/www/clients/client0/web5/web/class2.php
Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(e107_languages/index.html/index.html.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/clients/client0/web5/web:/var/www/clients/client0/web5/private:/var/www/clients/client0/web5/tmp:/var/www/svetdienskola.lv/web:/srv/www/svetdienskola.lv/web:/usr/share/php5:/usr/share/php:/tmp:/usr/share/phpmyadmin:/etc/phpmyadmin:/var/lib/phpmyadmin:/dev/random:/dev/urandom), Line 329 of /var/www/clients/client0/web5/web/e107_handlers/language_class.php
Warning: Creating default object from empty value, Line 23 of /var/www/clients/client0/web5/web/e107_handlers/shortcode_handler.php