• Uz īstā viļņa (Priekšmetstunda)


  • Rakstu Vieta: Rom. 8:14 “Jo visi, ko vada Dieva Gars, ir Dieva bērni.” 
   Nepieciešams: radio (tāds, kurš darbojas ar baterijām vai vadu); 2 mobilie telefoni 
   Apraksts: velti laiku, lai ieklausītos Dievā 
    
   (Demonstrē bērniem kā darbojas radio. Centies “uzķert” vairākas stacijas. Parādi, ka ir stacijas, kuras ir skaļākas un vieglāk uztveramas, nekā citas, kuras ir vājākas un grūtāk saklausīt.

   Radio viļņi pārraida mūziku, sarunas un informāciju, kuru nevar saskatīt ar acīm. Bieži vien šī informācija tiek sūtīta simtiem kilometru tālu. Radio viļņus nevar saskatīt ar fiziskajām acīm un sajust fiziski. Nevart pateikt, kur viņi atrodas. Gan mobilie telefoni, gan bērnu uzraudzīšanas sistēmas (baby monitor), gan bezvadu telefons, gan TV – šie visi komunicē un pārraida ar radio viļņu palīdzību.
   Radio viļņus pārraida un uztver. Pārraidītājs paņem ziņu (vai nu cilvēka balsi, Tv zīmējumu vai radio informāciju) un pārveido to tā, lai šo informāciju var sūtīt pa radio viļņiem. Uztvērējs atšifrē vēsti un pieņem to. 

   Mūsu radio ir tikai uztvērējs. Mobilajā telefonā ir gan uztvērējs, gan pārraidītājs. Un mēs abus varam lietot vienlaicīgi: gan uztvērēju, gan pārraidītāju. 

   (Demonstrē, kā darbojas mobilais tālrunis. Palūdz brīvprātīgo, kurš nāk priekšā, paņem 1 no telefoniem. Tu pazvani bērnam un jūs savā starpā sarunājaties.

   Dievs ar mums runā visu laiku, bet daudzi no mums nedzird Viņa balsi, jo neesam ieslēguši savu uztvērēju. Tavs iekšējais sirdsapziņas cilvēks ir kā radio. Dievs tevi uzrunā garā tāpat, kā radio pārraidītājs sūta viļņus uz uztvērēju. Tas, ka tev ir sirdsapziņa, vēl nenozīmē, ka esi “pieslēdzies” Dievam. 

   Tev “jāuzstellē” savs gars uz pareizo vilni un lūgšanas laikā jāklausās. Tavam garam (iekšējam sirds cilvēkam) ir balss. Un šo balsi sauc par sirdsapziņu. Sirdsapziņa ir balss tavā iekšpusē. Tā palīdz tev atšķirt, kas ir labs un kas ir slikts. Ir brīži, kad tu domā pie sevis: “Es klusām paņemšu to konfekti, kamēr kasiere pagriezusies uz otru pusi.” Bet tava sirdsapziņa iekšpusē saka: “Nē, tā darīt ir slikti.” 

   Citreiz ir grūti sadzirdēt sirdsapziņas balsi. Tas nozīmē, ka tad ir pienācis laiks “uzstellēt” radio uz īstā viļņa atkal. Velti laiku lūgšanai un ieklausies, ko Dievs tev saka tavā garā. Atceries: pieslēdzies, lūdz un klausies!
 

PHP Errors:


Warning: ini_set(): A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time, Line 2021 of /var/www/clients/client0/web5/web/class2.php
Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(e107_languages/index.html/index.html.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/clients/client0/web5/web:/var/www/clients/client0/web5/private:/var/www/clients/client0/web5/tmp:/var/www/svetdienskola.lv/web:/srv/www/svetdienskola.lv/web:/usr/share/php5:/usr/share/php:/tmp:/usr/share/phpmyadmin:/etc/phpmyadmin:/var/lib/phpmyadmin:/dev/random:/dev/urandom), Line 329 of /var/www/clients/client0/web5/web/e107_handlers/language_class.php
Warning: Creating default object from empty value, Line 23 of /var/www/clients/client0/web5/web/e107_handlers/shortcode_handler.php