• Spēles & Stafetes Ziemassvētku programmai (Svētku idejas)


  • Lietotājs: Daina Vekmane
   Kopsavilkums: Spēles un stafetes vienmēr bērniem sagādā prieku. Zemāk esmu apkopojusi spēles un stafetes, kuras esam spēlējuši Ziemassvētku programmas laikā.

   Trāpi mērķī 
   Bumbiņa jātrāpa mērķī no konkrēta attāluma. (Vari uz grīdas ar līmlentas vai krītiņa palīdzību novilkt vairākas svītras atbilstoši bērnu vecumiem. Jo vecāks bērns, jo tālāk viņam jāmet.) Mērķis var būt:
   -kaste, kura ietīta dāvanu saiņošanas papīrā
   -ar Ziemassvētku rotājumiem izrotāts groziņš
   -no plakātlapas uztaisīta liela tūte, kura izrotāta ar Ziemassvētku tematikas uzlīmēm

   Tautas skaitīšana
   Šis ir tāds kā konkursiņš. Ieliec skaistā traukā (kuru tev nav žēl atdot bērnam) konfektes, iepriekš izskaitot, cik esi ielicis. Katrs bērns, ierodoties uz pasākumu, uzraksta vai nosauc, cik, viņaprāt, traukā ir konfekšu. Tas bērns, kurš atminējis precīzu skaitu, saņem konfekšu trauku dāvanā!

   Zem kuras glāzītes ir Jēzus?
   Uz paplātes uzliec 10 mazas figūriņas, kuras katru var paslēpt zem necaurspīdīgas, vienreizējās lietošanas glāzītes. Figūriņām vajadzētu būt par Ziemassvētku tematiku (Ziemassvētku dāvaniņa, zvaniņš, eglīte, ēzelītis, zvaigzne utt.) Vienai no figūriņām jābūt Jēzus figūriņai, ikoniņai, suvenīram. 
   Paslēp visas figūriņas zem glāzītēm. Bērnam pienākot pie paplātes, tu iedrošini uzminēt zem kuras glāzītes atrodas Jēzus. Ja bērns atminējis pareizi, iedod mazu balviņu.

   Piparkūku makšķerēšana
   Kaut arī makšķerēšanai nav daudz kopīga ar Ziemassvētkiem, bērniem šī spēle ļoti patīk. Tā regulāri tiek spēlēta mūsu Ziemassvētku programmā... mainās tikai makšķerējamās "zivis". Makšķerēt var Latvijā ražotās "Laimas" piparkūkas, kurām vidū ir caurumiņš. Bet esam makšķerējuši pat plastmasas zivis. :) Galvenais, lai pašgatavotā makšķere ir tāda, lai ar to var viegli "uzāķēt" gardumu. (Plastmasas zivīm mēs izmantojām magnētus, kuri pielīmēti pie zivju muguriņām un makšķeres āķis bija no metāla.)

   Gana loze-
   Vēl viena iepriekšējās spēles versija.
   Bērni ar gana nūju (āķi) paņem konfekti (Ziemassvētku konfekti, kura izskatās kā nūja), kuru pēc tam paši varēs apēst. Viņi drīkst paņemt tik daudz konfektes, cik var pacelt 10 sekundēs ar vienu piegājienu.

   Uzliec sniegavīram degunu
   Aizsien spēlētājam acis, apgriez bērnu ap savu asi pāris reizes un liec viņam uzlikt sniegavīram degunu tur, kur tam vajadzētu atrasties. Spēlētājam, kurš vistuvāk uzlicis degunu- iedod balvu.
   Starp citu šo spēli var spēlēt visdažādākajās versijās. Mums vispopulārākā pēdējos gados ir: ieliec Jēzus bērniņu silītē. Uz sienas ir kūtiņas attēls. Bērni cenšas ar aizsietām acīm ielikt silītē mazu Jēzus attēlu.

   Vēl viena versija: uzliec zvaigzni virs nama, kurā atradās Jēzus bērniņš, kad ieradās Austrumu gudrie.

   Smieklīgai versijai: pieliec asti Marijas ēzelītim.

   Jēzus saka... 
   Spēlē līdzīgi spēlei „Simsons saka”. 
   Vadītājs ir "Jēzus". Spēlētājs sacīs: "Jēzus saka: „Lec uz vienas kājas!”". Bērni lēkās uz vienas kājas. Vadītājs sacīs: "Stop". Bērniem ir jāturpina lekt uz vienas kājas, līdz brīdim, kad vadītājs saka: "Jēzus saka: „Stop!”". Atkārtojiet spēli ar citām kustībām, piemēram:
   spert vienu, mazu soli uz priekšu, 
   spert soli atpakaļ, 
   apgriezties, 
   apsēsties utt. 
   Dažreiz Jēzus sacīs: "Jēzus saka" un citreiz viņš to neteiks. 
   Jautra spēle maziem bērniem.

   Pieliec pilnu Ziemassvētku zeķi 
   Izveido komandas. Liec bērniem sastāties līnijā, vienā no telpas galiem. Otrā galā piestiprini Ziemassvētku zeķi katrai komandai. Noliec bļodu ar konfektēm un karoti katras komandas kapteiņa priekšā. Katrs bērns pēc kārtas paņem vienu konfekti ar karoti. Tad viņi nes konfekti ar karoti uz Ziemassvētku zeķi un iemet to Ziemassvētku zeķē. Skrien atpakaļ, dod karoti nākamajam bērnam. Komanda, kura pirmā piepilda savu Ziemassvētku zeķi, uzvar!

   Zvaigznītes pieturas
   Šī patiesībā nav spēle. Drīzāk veids, kā organizēti iesaistīt katru bērnu vismaz 5  -6 aktivitātēs. 
   Nevienam nav noslēpums, ka daudzi bērni atnāk tikai Ziemassvētkos. Viņi ir kautrīgi, klusi un bieži vien negribīgi iesaistās spēļu spēlēšanā, ja tās tiek spēlētas programmas iesākumā. Tāpēc šī aktivitāte ļoti palīdz.
   Vari katram bērnam iedot zvaigznīti, kurai ir 5 vai 6 stari. Katrs stars simbolizē 1  pieturu. Katrai pieturai ir atbilstoša krāsa. Un katrā pieturā bērnu sagaida laipns pieaugušais (skolotājs), kurš palīdz bērnam spēlēt spēli/veikt aktivitāti. Pēc aktivitātes bērns savā zvaigznītē saņem zīmodziņu ar attiecīgās pieturas krāsu un simbolu. Tad bērns dodas uz nākamo pieturu, kuru pieturas vadītājs bērnam parāda ar roku, ja bērns nesaprot, kur tālāk doties.
   Ja bērnu ir daudz (ap 100 un vairāk), tad bērnus var dalīt 5-6 grupās, kuras rotē pa zāli.
   Jāievēro, ka aktivitāšu laikam katrā stacijā jābūt samērā līdzīgam. Tikko kā atskan mūzika vai zvans, kurš brīdina par nepieciešamību doties uz citu pieturu, bērni dodas uz nākamo pieturu. Tāpēc nepieciešams noorganizēt pieturu aktivitātes tā, lai katrā pieturā bērns paspētu izspēlēt spēli/veikt aktivitāti un nebūtu arī jāgarlaikojas, ja paspēts ātrāk.
   Savācot zvaigznītē visus 5 vai 6 zīmodziņus, bērns saņem mazu balviņu. 

   Idejas pieturām:
   1. Zelta Pietura- Cilvēks ietērpts viscaur zelta krāsas drēbēs. Bērni šajā pieturā taisa Glābšanas rokassprādzi (auklu ar bezvārdu grāmatas krellītēm). Pieturas vadītājs atgādinās par katras krāsas nozīmi. 
   2. Tīrā (baltā) Pietura- vadītājs ģērbts baltās drēbēs. Spēle par glābšanas tēmu.
   3. Tumšā (melnā) Pietura- vadītājs ģērbies melnās drēbēs. Palīdz bērniem saprast grēka nozīmi, pasniedzot priekšmetstundu.
   4. Sarkanā Pietura- Vadītājs sarkanās drēbēs rāda bērniem zinātniecisku eksperimentu par to, kā Jēzus asinis mūs dara baltus. (Ķīmijas stunda vieglā formā!) 
   5. Zaļā Pietura- Vadītājs ar zaļām drēbēm. Palīdz bērniem uztaisīt Ziemassvētku apsveikuma kartiņu. (Kartītes zīmējums ar Betlēmes skatu melnbaltā krāsā, iekšpusē rakstu Vieta). Bērni līmēs, uzliks spīdumiņus utt.- dekorēs savu kartīti.
   6. Purpura krāsā - Vadītājs purpurkrāsas drēbēs. Izdāvā bērniem dažus garšīgus Ziemassvētku saldumus un uzkodas. (Vai arī uztaisiet kronīšus, kurus Dieva bērni liek galvā un var nēsāt visu atlikušo svētku laiku.)

   Viesnīcā nav vietas
   Uztaisi dēli ar daudzām, mazām durtiņām. Viņi cenšas atrast durvis, aiz kurām ir Jēzus. Pārējās durvīs stāv kaut kas/kāds cits. 
   Ja nevar vai negrib taisīt "viesnīcu" no koka, noder arī tukšas sērkociņu kastītes, kuras salīmētas vertikāli saliktā "tornī" un atgādina augstu kumodi ar daudz atvilktnēm. 

   Simbolu atminēšana
   Uzstādīta paplāte ar Ziemassvētku simboliem. Katram bērnam tiek dotas 10 sekundes, lai viņš kārtīgi apskata visus simbolus. Tad viņam jāpagriežas ar muguru. Pa to laiku spēles vadītājs vienu simbolu paņem nost. Balvu saņem, ja precīzi pasaka, kurš simbols trūkst.

   Meklē 3 Austrumu Gudro paslēptās dāvanas
   Lai gan Austrumu Gudro nebija trīs, bērniem tomēr jāsameklē dāvaniņas, kuras Austrumu Gudrie ejot mājās ir kaut kur telpā pazaudējuši. Atrasto dāvaniņu atradējs var paturēt sev.

   Pinjata
   Nezinu, vai esi kādreiz redzējis, kāda tā izskatās... Nezinu, vai esi tādu taisījis... Bet arī šī aktivitāte bērniem parasti ļoti sagādā prieku. Vienīgais jāraugās, lai ar nūju netrāpa kādam skatītājam. :)
   Kā uztaisīt pin(j)atu? Šeit ir viens links uz lapu, kur paskaidrots, kā to dara. Varbūt nav īsti skaidri saprotams teksts, bet tomēr latviešu valodā. Un saprotu, ka var arī pasūtīt.     
 

PHP Errors:


Warning: ini_set(): A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time, Line 2021 of /var/www/clients/client0/web5/web/class2.php
Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(e107_languages/index.html/index.html.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/clients/client0/web5/web:/var/www/clients/client0/web5/private:/var/www/clients/client0/web5/tmp:/var/www/svetdienskola.lv/web:/srv/www/svetdienskola.lv/web:/usr/share/php5:/usr/share/php:/tmp:/usr/share/phpmyadmin:/etc/phpmyadmin:/var/lib/phpmyadmin:/dev/random:/dev/urandom), Line 329 of /var/www/clients/client0/web5/web/e107_handlers/language_class.php
Warning: Creating default object from empty value, Line 23 of /var/www/clients/client0/web5/web/e107_handlers/shortcode_handler.php