• Lieldienas (Svētku idejas)


  • givenheart_sm.gif
   Lieldienu idejas

    
   Krusta Mīkla

   Lieldienu notikums ir pārvērties par burtu jucekli. Aicini bērnus palīdzēt atrast visus Krusta mīklas vārdus. (Lejupielādē PDF formātā)
   ziim_krustamiikla.jpg
   jeezus_nes_krustu.jpg
   KIMI Latvia mācību plāna "Jēzus Asinis" 1. stunda "Asins Vēsture". (Lejupielādē PDF formātā) Citus KIMI Latvia mācību plānus vari apskatīt šeit.

    
   Dzejolis "Lieldienu krāsas"
   Nepieciešams: pērlītes katram bērnam 1 komplekts; zobu diegs vai aukliņa. (pērlīšu komplekts: zaļa, dzeltena, violeta, sarkana, melna, balta)
   Apraksts: Šo dzejolīti varētu iemācīt bērniem, kamēr viņi ver rokassprādzi no šādu krāsu pērlītēm...)
    
   Zaļā krāsā zālīte 
   Dzeltenā ir saulīte. 
   Violetā sāpes ciestās. 
   Sartā Jēzus asinis lietās. 
   Melni mūsu grēki bija. 
   Baltus Viņš mūs izmainīja.
    
   Spēle "Lieldienu stāsts"
   Apraksts: Bērni iet laukā un meklē visu, kas saistīts ar Lieldienu stāstu. Katram bērnam iedod sarakstu ar to, kas jāatrod.
    
   Piemēri: zaļš zars (Jēzus iejāj Jeruzālemē); 2 zari (krusts); ērkšķi (ērkšķu vainags vai kaut kas ass un apaļš); naglas (Jēzus krusta naglas); koks (krusts); kaut kas melns vai netīrs (mūsu grēki); kaut kas sarkans (Jēzus asinis); egles vai priedes zars (mēs kopā ar Jēzu dzīvosim mūžīgi); auduma gabaliņš (Jēzus ietīts audeklā); akmens (kapam priekšā aizvelts); kaut kas tukšs (Jēzus vairs nav kapā).
    
   6- 12 gadīgo grupa var izmantot un veidot attēlu kolāžu uz tapetes vai plakāta lapas, ja laika apstākļi nav atbilstoši.
    
   Moderna, 21 gadsimtam atbilstoša, šīs stundas versija: ar fotoaparātu, video kameru vai mobilo telefonu palīdzibu tiek uzņemtas fotogrāfijas ar to, ko bērni atraduši. Ja izmantojat video kameru, iespējams pat veidot īsfilmiņas.
    
   Lieldienu svētki svētdienas skolā "Izjukusī bēru ceremonija"
   Apraksts: Šī vairāk ir kā ideja un tai vajadzēs daudz vairāk laika lai to sagatavotu. Varbūt nākamajam gadam...?...
   Uzrīko īstu bēru ceremoniju, kurā piedalās visi svētdienas skolas bērni. Viņiem ienākot svētdienas skolā, ir skaidrs viens: jāuzvedas klusu, viss ir drūms un visi gatavojas bērēm... līdz brīdim, kad inscinējat stundā Jēzus augšāmcelšanos, jo Jēzus ir dzīvs!!!
    
   Priekšmetstunda "Caururbtās rokas"
   Nepieciešams: sarkans marķieris, melna pilspalva vai smalks flomāsters.
   Apraksts: Lielisks atgādinājums tam, ka Jēzus nomira MANĀ UN TAVĀ vietā!
   Katram bērnam uz rokas uzzīmē sarkanu aplīti plaukstas vidū - caururbtās rokas. Ar melnu flomāsteru uzraksta bērna vārdu blakus sarkanam aplītim. Visas stundas garumā šis būs lielisks atgādinājums, ka Jēzus izcieta sodu mūsu vietā.
    
   Spēle “Atgriezies!” 
   Paskaidro, ka tad, kad mēs lūdzam, lai Jēzus piedod mums grēkus, mēs atgriežamies prom no grēkiem. Vārds “atgriezties” nozīmē pagriezties prom no grēka pa 180 grādiem. Un pagriezties pretim Dievam. Tas nozīmē, ka mēs pārstājam darīt grēku. 
   Spēles noteikumi: Visi sadodas rokās un iet lielā gājienā, kuru vada skolotājs. Ja skolotājs iesaucas: “Atgriezties!”, tad bērniem tūlīt pat jāpagriežas pa 180 grādiem. Ja skolotājs vada 6-12 gadīgu bērnu grupu, tad gājiena vadīšanu var uzticēt arī kādam no bērniem.

   Priekšmetstunda “Tīrā sirds”  
   Nepieciešams: plastmasas glāze, pipete, ūdens, pārtikas krāsviela, balinātājs.
   Apraksts: Bērnu acu priekšā ūdens kļūst netīrs un tad atkal balts. 
   (Piepildi 2/3 glāzi ar ūdeni.) Pastāsti bērniem, ka tad, kad piedzimst mazs bērniņš, viņam ir tīra, balta sirds. Augot lielākiem, mums visiem sirsniņā iezogas “netīrumi”, jo darām kaut ko, kas Jēzum nav patīkams. Kad šie “netīrumi” vai grēki iekļūst mūsu sirdī, tad mūsu sirds vairs nav tīra. (Piepilini 1 pilienu pārtikas krāsvielas, Samaisi.) Jēzus sacīja, ja mēs nāksim pie Viņa un prasīsim piedošanu, tad Viņš mums piedos, lai ko mēs būtu darījuši. (Piepilini pāris pilienus balinātāja.) Pastāsti bērniem, ka reizēm pat tad, kad Jēzus mums ir piedevis, mēs ne uzreiz jūtamies labi. Citreiz mums jāiemācās arī sev piedot. (Ja ūdens vēl nav tīrs, piepilini vēl nedaudz balinātāja. Rezultātā bērnu acu priekšā ūdenim vajadzētu atkal kļūt tīram.)   

   Spēle “30 monētas” 
   Nepieciešams: naudas maisiņš, 30 monētas 
   Apraksts: Pārrunājiet notikumu, kad Jūda Iskariots nodeva Jēzu par 30 sudraba monētām. Pavaicā, vai bērniem kādreiz ir bijis tā, ka draugi pieviļ, nodod?
   Kopā ar pirmsskolas vecuma bērniem saskaitiet, cik naudas maisiņā monētu. 
   Vecākiem bērniem (6-12 gadīgiem) var paslēpt 30 sudraba monētas klasē. Stundas laikā tās visas jāatrod.    

   Rokdarbs “Ērkšķu kronis”  
   Nepieciešams: plastilīns, plastilīna paliktņi, zobu bakstāmie 
   Apraksts: Bērni veido ērķšķu kroņus. Pārrunājiet, ko Jēzus darīja, kad Viņu apsmēja citi cilvēki. Un kā mums vajadzētu rīkoties?! 
   No plastilīna uztaisa vainagu, kurā sadur zobu bakstāmos (ērkšķus). 

   Lieldienu krustiņi no dārgakmeņu uzlīmēm
   Nepieciešams: balts, biezs papīrs, šķēres, uzlīmes - dārgakmeņi
   Apraksts: Lieldienu krustiņi, kuri atgādinās, ka Jēzus nopelns ir vērtīgāks par visiem dārgakmeņiem.

   1. Uz baltas, biezas lapas uzzīmē krusta formu. (Vai arī sagatavo krustiņus jau pirms stundas).
   2. Izgriež krustu.
   3. Uzlīmē uz krusta uzlīmes, kuras atgādina dārgakmeņus. (Ja nav šādu uzlīmju, var, protams, izlīdzēties ar spīdumiņiem utt.)

   Rokdarbs- dāvana "Dieva Jērs"
   Nepieciešams: balts, taisnstūra formas mazais roku dvielītis; vannas sāls bumba; balts vai dvieļa krāsai atbilstošs, izturīgs diegs; marķieris; violeta lenta.
   Apraksts: Uzdāviniet vai pagatavojiet kopā ar bērniem "Lieldienu jēriņu", kuram būs nozīmē ne tikai Lieldienu dienā, bet arī kādā vannošanās reizē un atgādināsies, kāpēc Jēzus ir Dieva Jērs, Kurš nes visus mūsu grēkus un dara mūs tīrus un baltus.

   Balts roku dvielītis. Tam vidū uztaisa 2 austiņas (dvieli nedaudz satver un apsien diegu). Pēc tam pa vidu abām austiņām ieliek apaļu ziepju bumbiņu - galviņu. Tad visu sasien ar violetu lentu (simbolizē Jēzus sāpes un ciešanas). Uz dvielīša uzzīmē ar melnu marķieri seju.

   Lūk, Dieva Jērs, Kurš nes pasaules grēkus... :)

   christartclipartsm2.gif
 

PHP Errors:


Warning: ini_set(): A session is active. You cannot change the session module's ini settings at this time, Line 2021 of /var/www/clients/client0/web5/web/class2.php
Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(e107_languages/index.html/index.html.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/clients/client0/web5/web:/var/www/clients/client0/web5/private:/var/www/clients/client0/web5/tmp:/var/www/svetdienskola.lv/web:/srv/www/svetdienskola.lv/web:/usr/share/php5:/usr/share/php:/tmp:/usr/share/phpmyadmin:/etc/phpmyadmin:/var/lib/phpmyadmin:/dev/random:/dev/urandom), Line 329 of /var/www/clients/client0/web5/web/e107_handlers/language_class.php
Warning: Creating default object from empty value, Line 23 of /var/www/clients/client0/web5/web/e107_handlers/shortcode_handler.php